کتاب‌ها

جهشی به سوی پیشرفت

در این کتاب تلاش می‌کنم به تو کمک کنم تا خودت را رشد دهی، طوری که به بهترین شخصی که می‌توانی باشی، تبدیل شوی. تعالی با اراده قبلی، کلیدی است که همه درها را باز می‌کند تا تو به بالقوه‌های درونی خویش دسترسی بیابی.

حال که این کتاب را برای خواندن انتخاب کرده‌ای، بی‌شک می‌خواهی فردایی بهتر از امروز داشته باشی و به تعالی برسی. شاید می‌خواهی در کسب‌وکار موفقیتی کسب کنی، سبک سالم‌تری را در زندگی پیش گیری، دانش خود را بیفزایی، رابطه‌ای محکم‌تر با همسر خود داشته باشی، زندگی معنوی خود را تقویت کنییا به رؤیایی دور، دست بیابی.

ایمان دارم که می‌توانی. پتانسیلی فراوان درون تو موج می‌زند. اما آیا در حال حاضر ابزار لازم برای رسیدن به خواسته‌هایت را داری؟ آیا می‌دانی چطور در کارهایت به فردی تواناتر تبدیل شوی؟ تواناتر در ارتباط‌هایت، تواناتر در دستیابی به اهدافت؟ به‌عنوان یک انسان چطور می‌توان به خرد و ژرف‌نگری بیشتری دست پیدا کرد؟ چطور می‌توان بر موانع فائق آمد؟ آیا باید سخت‌تر کار کنی، طولانی‌تر کار کنی یا منتظر از راه رسیدن چیزهایی باشی که تو را به سمت بهتر شدن سوق می‌دهد؟

پاسخ این است که باید برنامه‌ای تأثیرگذار و استراتژیک داشته باشی.

بسیاری از مردم در مدرسه زندگی، آموزه‌های زیادی کسب کرده‌اند. تجربه‌های دشوار و سخت به آن‌ها درس‌هایی داده تا بتوانند به‌سوی بهتر شدن و البته گاهی بدتر شدن گام بردارند.

تو رؤیاها، اهداف و انگیزه‌هایی داری. آیا فکر می‌کنی که اگر سخت‌تر تلاش کنی، به‌طور طبیعی آن‌ها را به‌دست می‌آوری؟ روزی من هم مثل تو فکر می‌کردم. اما بعد فهمیدم که تعالی و رشد شخصی به خودی خود اتفاق نمی‌افتد. باید نگاهی استراتژیک نسبت‌به آن داشته باشیم. باید مسئولیت روند رشد خود را بپذیریم. باید بدانیم که هیچ کس دیگر مسئول زندگی ما نیست. اگر می‌خواهیم زندگی‌مان پیشرفت کند، خودمان باید دست به کار شویم.

در این کتاب تلاش می‌کنم به تو کمک کنم تا خودت را رشد دهی، طوری که به بهترین شخصی که می‌توانی باشی، تبدیل شوی. تعالی با اراده قبلی، کلیدی است که همه درها را باز می‌کند تا تو به بالقوه‌های درونی خویش دسترسی بیابی. در طول نود روز آینده، گام‌هایی روشن به روی چشمانت باز می‌شود تا فردی کارآمدتر با موفقیت‌های بیشتر شوی. مهم نیست اکنون در کجای جاده تعالی هستی و یا با چه موانعی روبه‌رو شده‌ای، مهم این است که این شانس را در اختیار داری تا خودت را از همین امروز به‌سوی مقصد پیشرفت رهنمون شوی.

چقدر زمان لازم دارد تا کار را شروع کنی؟ کافی است هر روز به‌طور مداوم تنها پانزده دقیقه برای تعالی آگاهانه خود وقت بگذاری و این پانزده دقیقه را به مدت نود روز ادامه دهی. عبارت تأکیدی مربوط به آن روز را بخوانی و در موردش فکر کنی، درس را یاد بگیری و آن را هضم کنی و با اقدام کردن به جلو برانی.

اگر هر روز و برای سه ماه زمان کافی برای رشد خود اختصاص دهی، به تمامی بالقوه‌هایت دست می‌یابی و آن وقت پیشرفت آگاهانه برایت عادت می‌شود. اینجاست که وقتی به عقب برگردی، از این همه پیشرفت، شگفت‌زده خواهی شد.

آماده‌ای؟ پس شروع می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *