کتاب‌ها

قلبمان را به روی مردان بگشاییم

از اینکه می‌توانم برخی ایده‌هایم را درباره خلق روابط رضایت‌بخش‌تر با خود و دیگران، با شما در میان بگذارم، بسیار خوشحالم. بیشتر آنچه در این کتاب آورده‌ام از تجربیاتم در امریکا نشئت گرفته است اما با توجه به اینکه سه سال در انگلستان زندگی کرده‌ام و سفرهای زیادی داشته‌ام، به این نتیجه رسیده‌ام که وقتی از عشق صحبت می‌کنیم، مردان و زنان امیدها، بیم‌ها و رؤیاهای مشترکی دارند. همه ما می‌خواهیم دوست داشته شویم و دوست بداریم. برخی از ما در این زمینه موفقیت بیشتری داریم، اما همیشه نیاز به پیشرفت برای همه وجود دارد.

در صفحات پیش رو، بسیاری از تجربه‌های شخصی مرا خواهید دید. تجربه‌هایی برخاسته از رنج سرطان سینه، طلاق و نداشتن اعتماد به مردان تا دستیابی به گنج خودشناسی که در نهایت فرصت یک رابطه غنی و خوشایند را برایم فراهم کرد. ارزشمندترین دستاوردم در طول این سال‌ها، رسیدن به این دیدگاه بود که ما قادر نیستیم رفتار دیگران را تغییر دهیم اما می‌توانیم کارهای زیادی انجام دهیم تا جهانی بهتر و زیباتر برای خودمان بسازیم.

طبیعتاً با تمام مطالب این کتاب موافق نخواهید بود. در چنین زمان‌هایی، کاری را انجام دهید که به شما احساس بهتری می‌دهد. درضمن به دلیل تفاوت فرهنگی بین ما، شاید برخی از کلمات یا عبارات به نظر آشنا نیایند. نگران نباشید. این چند عبارت انگشت‌شمار، شما را از اصل مطلب دور نمی‌کند. زبان احساسات انسانی در سراسر کره زمین یکی است.

مهم است که ابزارهای زیادی را که در این کتاب آورده‌ام در زندگی روزمره به کار برید. بپذیریم که هیچ ورد جادوی فوری وجود ندارد. تا زمانی‌که ماهیچه خود را تمرین ندهیم، به زمین خواهیم خورد. باید منفی‌نگری‌هایی که بیشتر زندگی ما را تحت کنترل دارد، بازسازی کنیم.

به بیشتر تمرین‌هایی که در این کتاب آورده‌ام با تمام وجود، اعتقاد دارم. وقتی این تمرین‌ها را به‌طور مداوم انجام دهید از تاثیر آن‌ها شگفت‌زده خواهید شد. درگذشته سردمدار آدم‌های بدبین بودم اما تجربه به من اثبات کرد که این ابزار می‌توانند زندگی هر کسی را برای همیشه تغییر دهند و به یاد داشته باشید تمام توصیه‌های این کتاب را به روشنی درک کنید و شادمانه و سرخوشانه به کار بندید. گاهی بیشتر موضوعات زندگی را جدی می‌گیریم و این خوب نیست. به همین دلیل است که برخی تمرین‌ها را با چاشنی مزاح و شوخ‌طبعی، خوشمزه‌تر کرده‌ام. از شما دعوت می‌کنم در طول مسیر آشنایی با کارهایی که می‌تواند احساس خوبی را در ما انسان‌ها ایجاد کند، همراه با من بخندید.

توصیه می‌کنم که کتاب قلبمان را به روی مردان بگشاییم را بیش از یک بار بخوانید. با تکرار است که می‌توانید این افکار تازه را درون خویش نهادینه سازید. وقتی این تمرین‌ها را به‌طور روزمره انجام دهید، متوجه می‌شوید که روابط شما چطور سودمندتر خواهد شد؛ اما از همه مهم‌تر این است که می‌فهمید شما گنجینه‌ای والاتر از آنچه فکر می‌کنید هستید.

سوزان جفرز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *