کتاب‌ها

مثل یک موفق عمل کن مثل یک موفق فکر کن

همراه با سدریک در جت خصوصی نشسته بودیم، داشتیم از مؤسسه هاروی به شهری پرواز می‌کردیم که قرار بود برنامه سلاطین کمدی را روی صحنه ببریم. قرار بود در این برنامه همراه برنی ماکو سدریک باشم. در کابین مسافران همه خواب بودند. وقتی از پنجره به بیرون نگاه کردم، می‌توانستم چراغ‌های روشن شهر را ببینم. پس از آن اشک از صورتم جاری شد.

در آن لحظه، نمی‌توانستم آن همه موهبت و نعمت را که خدا به زندگی‌ام جاری ساخته بود، باور کنم. نمی‌توانستم باور کنم که سوار جت جی سه‌ای هستم که تور تبلیغاتی به دنبالم فرستاده‌ است. در طول زندگی بارها به من گفته بودند که به هیچ دردی نمی‌خورم. من کارهای زیادی انجام داده بودم که از هیچ یک از آن‌ها لذت نمی‌بردم. از قالیشویی گرفته تا فروش بیمه؛ از هفته‌ها رانندگی در جاده تا بی‌کاری و بی‌خانمانی و اخراج از کار. من سختی‌های زیادی را از سرگذرانده بودم.

حال به ناگاه حسی سرشار از موفقیت وجودم را فرا گرفت و اشک‌هایم سرازیر شدند. این‌که تمام رؤیاهایم محقق شده‌اند، مرا تحت‌تأثیر قرار داد. همیشه دلم می‌خواست یکی از معروف‌ترین کمدین‌های این کشور شوم و حالا این رؤیا هم به حقیقت پیوسته بود. به محض اعلام عمومی تورمان، مردم نام سلاطین کمدی را روی ما گذاشتند و بعد ما ثابت کردیم که این عنوان درست انتخاب شده است. ما به بزرگ‌ترین و معروف‌ترین گروه کمدی تبدیل شدیم. تور ما حدود ۵۸ میلیون دلار درآمد داشت. رؤیاهای من به حقیقت پیوستند و اکنون در مقابل چشمانم راه می‌رفتند. همان جا داخل جت خصوصی، شادی، رضایت و هماهنگی با رسالتی را که خداوند برای من تعیین کرده است با تمام وجود تجربه کردم.

از نظر من موفقیت، خودرویی که سوار می‌شدم، خانه‌ای که در آن زندگی می‌کردم، مقصدی که به آن سفر می‌کردم یا لباسی که بر تن داشتم، نبود. بخشی از موفقیت من به درآمدی که در می‌آوردم و کارهایی که می‌توانستم برای خودم و خانواده‌ام انجام دهم، مرتبط بود. از دیدگاه من موفقیت، ازدواج و گذران زندگی مشترک با زنی بود که به من کمک می‌کرد تا بهترین‌هایم را ارائه دهم. موفقیت برای من عشق ورزیدن به فرزندانم و استفاده از مشورت و کمک آن‌ها در کسب و کارم بود. موفقیت برای من انجام همان کاری بود که با تمام وجود دوستش داشتم.

ممکن است تعریف شما از موفقیت با تعریف من فرق داشته باشد اما همه ما آرزوهایی در زندگی داریم که مشترک هستند. همه ما خواهان آسایش ذهنی، عشق ورزی به دوستان و خانواده، سلامت جسمی و روانی و سطحی از رفاه مادی هستیم. تعریف شما از موفقیت هر چه که باشد، این کتاب زندگی‌تان را تغییر خواهد داد و به شما کمک می‌کند که به آن دست یابید.

این‌که پول ارزشمند خود را صرف خریدن این کتاب کرده‌اید، نشان از آن دارد که با جدیت به دنبال دست‌یابی به سطحی برتر از زندگی هستید و می‌خواهید هر آن‌چه را دنیا برای‌تان در نظر گرفته، در آغوش بگیرید. من این صفحات را برای تمامی افراد نوشته‌ام. برای یک دانشجو که هزار آرزو دارد، برای فارغ‌التحصیلی که تلاش می‌کند گامی بزرگ در دنیای کسب و کار بردارد، برای بازنشسته‌ای که در انتظار آینده‌ای نامطمئن است یا برای هر کسی که در اوج ایستاده و می‌خواهد این جایگاه را تا ابد حفظ کند. انتخاب با شماست. شاید تازه مسیر را شروع کرده‌اید یا شاید از موانع پیش رو خسته شده‌اید و تصمیم گرفته‌اید عقب‌نشینی کنید. شاید هم مسیری طولانی را جلو رفته‌اید و دیگر انگیزه ادامه دادن ندارید. این کتاب برای آن دسته از شماست که سقوط کرده‌اید، آن دسته از شما که بخشی از راه را رفته‌اید و تازه فهمیده‌اید که این چیزی نیست که دنیا برای شما رقم زده باشد.

اولین کتاب من مثل یک زن عمل کن، مثل یک مرد فکر کن، به میلیون‌ها زن کمک کرد تا نگاهی جدید به روابط و رفتار خود داشته باشند. کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن به شما کمک خواهد کرد تا اهداف زندگی خود را دوباره مرور کنید و ابزار و تجهیزات لازم برای رسیدن به آن را تعیین کنید. کتاب‌های قبلی من زنان را به عنوان مخاطب هدف در نظر گرفته بودند. اما این کتاب برای همگان است. این کتاب مرد یا زن، پیر یا جوان، تازه‌کار یا بازنشسته، همه را تقویت می‌کند. این کتاب پر از اطلاعات عالی است که به شما کمک می‌کند تا صرف‌نظر از جایی که ایستاده‌اید، به خواسته‌های‌تان برسید.

همان طور که در این کتاب می‌خوانید، فقط زنده ماندن ایده خوبی نیست. زندگی چیزی بیشتر از ماندن در یک شغل خسته کننده و یکنواخت، خریدن یک ساعت طلا و خوردن و وزن اضافه کردن است. زندگی شما چیزی بیشتر از انتظار برای پیدا شدن یک فرصت مناسب است. زندگی شما چیزی بیشتر از اتلاف وقت و دیدن کامیابی دیگران و درجا زدن است. کلمات این کتاب در شما انگیزه ایجاد خواهد کرد تا با استفاده بهینه از آن‌چه در وجودتان دارید یعنی با به‌کارگیری همان موهبت درونی خود، بیشترین لذت را ببرید.

موهبت من این است که مردم را شاد کنم. شما نیز موهبتی خاص و ویژه دارید. خالق ما با خرد عظیم الهی خویش هر یک از ما را به موهبت و استعدادی خاص مجهز کرده است. ممکن است موهبت شما منحصر به فرد باشد، ممکن است به استعداد و موهبت فرد دیگری شبیه باشد. فرقی نمی‌کند. مهم آن است که آن را بیابید.

وقتی از استعدادهای و موهبت‌های خود استفاده کنیم، کائنات و هستی فرصت‌ها و منابع بی‌نظیری را در اختیارمان قرار می‌دهد. این‌ها همان جوایز خداوند هستند. این فرصت‌ها و ثروت‌ها می‌تواند سلامتی، خوشحالی یا قدرت مالی باشد. وقتی هیچ بذری در خاک هستی نمی‌کارید، شاخ و برگ درخت زندگی شما به تدریج خشک می‌شود اما وقتی پرشور و متعهد بذری در دل خاک می‌کارید، شاهد شکوفا شدن تمامی فرصت‌ها هستید. وقتی این موهبت‌های خدادادی را با دیگران سهیم شوید، شادمانی، عشق و دیدی مثبت نسبت به زندگی در برابر شما آغوش می‌گشاید. این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه موهبت‌های‌تان را در زندگی متجلی سازید.

تمرکز اصلی این کتاب بر این است که چطور این استعدادها را در حوزه‌های مهم دیگر زندگی همچون ایجاد روابط عالی کاری یا تقویت خانواده به کار گیرید. کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن، به روش‌هایی کاملاً جدید، به غنای زندگی شما اضافه می‌کند.

موفقیتی که امروز از آن لذت می‌برم، یک شبه به وجود نیامده است. مجبور بودم چگونه موفق شدن را بیاموزم تا بتوانم امروز بگویم که زندگی فعلی‌ام تحقق رؤیاهایم بوده است. این کتاب تمام دانشی را که در طول مسیر آموختم، در اختیار شما قرار می‌دهد. من این خرد را با شما سهیم می‌شوم تا شما نیز رؤیاهای‌تان را به واقعیت بدل سازید.

چطور از این کتاب بیشتر بهره ببرید

بخش اول کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن در مورد این است که چطور در شرایط فعلی، واقع‌گرا باشید. قرار است به شکلی بی‌رحمانه با خودمان روراست باشیم تا بتوانیم با ترس‌های‌مان کنار بیاییم، محدودیت‌های‌مان را کنار بگذاریم و موانع را از پیش رو برداریم و از زندگی نهایت لذت را ببریم.

بخش دوم به کمک شما می‌آید تا موهبت‌ها و استعدادهای‌تان را بشناسید. وقتی استعداد خود را شناختید، به شما ابزاری خاص متناسب با آن موهبت ارائه می‌دهم تا زندگی خویش را متحول کنید. آن وقت است که همان کاری را انجام می‌دهید که عاشقش هستید. وقتی عاشقانه کار کنید، تغییرات در زندگی شما شروع می‌شوند. اولین تغییر درون خودتان رخ می‌دهد. شما از خود اشعه‌ای پراکنده می‌کنید که مانند یک مغناطیس، دیگر افراد موفق و روشنفکر با همان انگیزه‌ها و شور مشابه را جذب شما می‌کند. شما وارد قلمروی تفکر موفق می‌شوید. در مورد ایجاد یک تخته تجسم که در طول مسیر به عنوان عامل یادآوری عمل می‌کند و شور و اهداف شما را در سخت‌ترین شرایط به شما یادآور می‌شود، صحبت خواهم کرد.

پس از آن‌که موهبت و استعداد شما با مرکبی متناسب تجهیز شد، باید ساختار تخصصی خود را برقی بیندازید تا بتوانید بهترین بهره را ببرید.

بخش سوم، روش‌هایی برای افزودن موهبت‌ها ارائه می‌کند. این فصل‌ها حاوی اطلاعات و ابزار ارزشمندی برای تقویت مهارت‌های شماست. این اطلاعات شامل توصیه‌هایی برای تعیین اهداف و ارتباط اهداف با رؤیاهای‌تان است. این توصیه‌های عملی چیزهایی است که می‌توانید به سرعت در زندگی خود پیاده کنید. شاید شناخت موهبت‌ها و حرکت در راستای آن‌ها بلافاصله زندگی شما را دگرگون نکند اما دست کم به آن مفهوم و معنا می‌بخشد.

دوباره به شما یادآور می‌شوم که اگر قادر باشید عملکرد خود را صادقانه و بی‌رحمانه ارزیابی کنید، کلید اصلی موفقیت را یافته‌اید. این بخش در مورد ارزش زمان صحبت می‌کند. در این بخش به موضوعاتی چون قدرت نه گفتن و نه شنیدن، جرئت درخواست کردن  و رفع خودتردیدی‌ها اشاره خواهیم کرد. همچنین به این موضوع خواهیم پرداخت که قرار نیست هر کسی که با شما می‌آید، با شما نیز بماند و تا مقصد ادامه دهد.

کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن، با کلام انگیزشی به پایان می‌رسد تا شما را ترغیب کند که دانش و ثروت خود را با دیگران سهیم شوید. این بخش بر سه موضوع مهم استوار است: بهبود خویش و پاک کردن حس تنفر از افراد موفق، شناخت کلیدهای برخورداری از یک زندگی متوازن و این‌که اجازه دهیم دیگران از موهبت‌های ما بهره گیرند.

این کتاب را ننوشته‌ام تا آن‌را بخوانید و کناری بگذارید و فراموشش کنید. قرار است واقعاً دست به کار شوید. در طول این کتاب تمرین‌هایی در نظر گرفته‌ام تا بر اساس آن افکار، شور و الهامات خود را بنویسید. با شروع تمرین‌های نوشتاری، نقشه عملی موفقیت را ترسیم خواهید کرد. آن وقت می‌توانید همان طور که موهبت‌ها و استعدادهای‌تان را رمزگشایی می‌کنید، به این نقشه عملی متکی شوید و بر اساس آن پیش روید.

اگر حس می‌کنید حفظ انگیزه برای‌تان سخت است، می‌توانید یک تیم داشته باشید. آن وقت همه با هم کتاب را بخوانید، یادداشت برداری کنید و اهداف‌تان را ارزیابی کنید. به این شکل برای رسیدن به سطح بعدی موفقیت از حمایت یکدیگر برخوردار خواهید شد.

همچنین گروهی آنلاین ایجاد کرده‌ام که تمامی اعضای آن نسبت به این کتاب تعهد قلبی دارند. می‌توانید از طریق لینک www.actlikeasuccess.com  با این گروه در ارتباط باشید. می‌توانید به انسان‌هایی از سراسر جهان بپیوندید که برای ارتقای کیفیت زندگی خود تلاش می‌کنند. از این وب‌سایت برای ترسیم نقشه موفقیت خویش استفاده کنید. این وب سایت فضایی فراهم کرده است تا بتوانید افکار خود را دنبال کنید و تغییراتی عملی در زندگی ایجاد کنید. بتوانید پیام‌های انگیزشی زیادی از برخی از  مثبت‌ترین آدم‌های این کره خاکی دریافت کنید و حتی مسیر تعالی خود را با آن‌ها در میان بگذارید.

اگر در توئیتر یا اینستاگرام عضو هستید، می‌توانید به آدرس @ActLikeASuccess  مراجعه کنید یا با استفاده از هشتگ #IAmSuccess با من در ارتباط باشید.

بسیاری از کتاب‌های خودیاری و انگیزشی به شما می‌گویند که باید برای دست‌یابی به موفقیت، چیزهایی به دست آورید که امروز صاحب آن نیستید اما من این‌جا هستم که بگویم شما نیاز به هیچ کلاسی ندارید، نیاز به یادگیری زبان دیگری ندارید، نیازی به صرف هزینه و انرژی و ارتباط با افراد دیگر ندارید. برای آن‌که در زندگی موفق باشید اول و قبل از هر چیز باید موهبت درونی خود را بشناسید و می‌دانید فایده‌اش چیست؟ شما این موهبت را دارید. می‌دانم که برخی از شما از وجود آن بی‌خبرید و برخی از شما ایده‌ای تاریک و مبهم نسبت به آن دارید. جزو هر کدام از این دوگروه که باشید، من هستم تا به شما یاد دهم که چطور به آن احترام بگذارید، آن را به مرکبی مناسب متصل سازید و به موفقیتی فراتر از تصورتان دست بیابید. نگران نباشید. پاسخ تمام سؤالات‌تان در همین کتاب است.

در سفرم به سوی موفقیت یک چیز را خوب فهمیدم: موفق ماندن به اندازه موفق شدن هنر است. وقتی یاد بگیرید که چطور مانند یک فرد موفق فکر کنید و چطور مانند یک فرد موفق عمل کنید، تمامی منابع و ثروت و امکانات زندگی به سوی شما روانه می‌شوند. این همان زندگی پرنعمت و برکتی است که خداوند برای شما خواسته است و من نیز با تمام وجود شما را شایسته آن می‌دانم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *