روزنوشته‌ها

وقتی تجسم می‌کنم، با پای خود می‌آید!

روان‌شناسان، متفکران عصر جدید و مبلغان مذهبی، سال‌هاست که در مورد قانون جذب صحبت می‌کنند. این قانون به زبان ساده می‌گوید: «هر آنچه به آن فکر می‌کنیم، خوب یا بد، به سمت ما جذب خواهد شد.»

شما هر باوری هم که نسبت به جهان پیرامون خود و قدرت نهفته در آن داشته باشید، تحقیقات علمی معتبر، تأثیر «مثبت‌اندیشی» را اثبات کرده‌اند. در ادامه دوازده روش کاربردی آورده شده که براساس آن قانون جذب می‌تواند زندگی‌تان را رضایت‌بخش‌تر کند.

تجربه‌های خوب یا بد زندگی را با اندیشه‌های خود جذب ‌کنید.

افرادی که همواره در مورد بیماری حرف می‌زنند، بیمار می‌شوند. براساس اصول قانون جذب، وقتی درباره موردی نگران هستید و به مسائل بد می‌اندیشید، آن‌ها را به سمت خود جذب می‌کنید.

فکرکردن به هر موردی به معنای دعوت کردن آن است، حتی اگر تمایلی به این کار نداشته باشید. وقتی به آنچه می‌خواهید، می‌اندیشید، همین تفکر، بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و همان را دریافت می‌کنید، پس مراقب تفکرات خود باشید و همیشه مثبت بیندیشید. هرچه بیشتر بر موضوعی تمرکز کنید، قوت می‌یابد.

تمرکز کردن بر موضوعی موجب می‌شود که با جذب همان مورد، آن را محقق سازید. اغلب با نگرانی از اتفاق‌های بد، آن را برای خود رقم می‌زنید. بهتر است به‌جای بازبینی تصمیم خود، به احساستان گوش دهید.

به عبارت دیگر به حس شهودی خود اعتماد کنید. به‌جای این‌که انتخاب‌های خود را مرور و بازبینی کنید، اجازه دهید احساس شما مسیر درست را نشانتان دهد. این کار، زندگی‌تان را رضایت‌بخش‌تر می‌کند. تنها با فکر کردن به موارد خوب، آن‌ها سریع‌تر رخ می‌دهند و زندگی‌تان را شادتر می‌کنند.

خواستن و طلب کردن تنها درخواست زبانی نیست. برای رسیدن به خواسته‌های خود باید به‌طور کامل تمرکز کرده و به موضوعی خاص بیندیشید و در عین حال احساسی مثبت به آن داشته باشید. وقتی تمام توجه خود را به موضوعی خاص معطوف می‌کنید و نسبت به آن احساس مثبتی دارید، آن لحظات شاد را زودتر تجربه خواهید کرد.

برای ایجاد تغییر، هر چیزی را آن‌طور که دوست دارید ببینید، نه آن‌طور که هستند.

این رازی است که تنها افراد موفق از آن آگاهی دارند. این همان تصویرسازی است. مایکل فلپس، پرافتخارترین شناگر آمریکا می‌گوید: «هر شب قبل از خواب، خود را تصور می‌کردم که در مسابقات برنده شده‌ام!» برای این‌که تغییر مثبتی را در تجربه‌های خود از زندگی ایجاد کنید، باید حالات فعلی اتفاق‌ها و جریان‌های اطراف خود را فراموش کنید، از همه مهم‌تر باید نگاه دیگران به خود را نادیده بگیرید و همه چیز را همان‌گونه که می‌خواهید، تصور کنید.

قدرت جذبتان را با تمرین روزانه تفکر خلاق و قدرتمند روزانه افزایش دهید.

هر روز پانزده دقیقه وقت صرف کنید و به اهداف، رویاها و خواسته‌های خود از زندگی‌تان بیندیشید. این کار فرصت بیشتری برای موفقیت در اختیار شما قرار می‌دهد.

از منبع نامحدود موفقیت و کامیابی، هر قدر می‌توانی، بهره ببر.

موفقیت دیگران، کامیابی شما را محدود نمی‌کند. اگر شما هم موفقیت زیادی کسب کنید، راه را برای دیگری نمی‌بندید.

اجازه ندهید در ناامیدی و نگرانی غرق شوید.

ناراحت بودن فقط به جذب نگرانی‌های بیشتر منجر می‌شود و نشانه دست نیافتن شما به خواسته‌هایتان است، بنابراین به‌جای تمرکز بر نداشته‌هایتان، بر آنچه از زندگی انتظار دارید، متمرکز نشوید.

فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی نشان‌دهنده تجربه‌های منفی را تماشا نکنید.

وقتی اجازه می‌دهید این مزخرفات وارد ذهنتان شوند، ناخودآگاه به آن‌ها می‌اندیشید و همین امر احتمال بروز همان اتفاق‌ها را برای شما دوچندان خواهد کرد. این یک حقیقت است که توجه به هر موردی، آن را به ما نزدیک‌تر می‌کند.

اگر روابطتان با دیگران بد است، بدانید که شما موجب آن شده‌اید.

منفی‌اندیشی می‌تواند روابط شخصی شما را به ویرانی بکشاند. همین ذهنیت می‌تواند ما را از شر روابط بد با همسر یا خویشاوندان هم نجات دهد. آگاه باشید که تفکر و قدرت جذب شخصی تنها عاملی است که می‌تواند تجربه‌ای را به زندگی‌تان دعوت کند.

از رؤیاهایتان راهنمایی بگیرید، اما نگران نشوید. خواب‌هایی که می‌بینیم می‌توانند بینش ما را نسبت به روح و روانمان افزایش دهند، اما تا وقتی ما نخواهیم، نمی‌توانند اتفاقی را در زندگی ما رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *